Makijaż permanentny jest alternatywą do tradycyjnego makijażu. W zależności od indywidualnych cech może utrzymywać się od pół roku nawet do trzech lat. Tego typu zabieg w sposób naturalny umożliwia skorygowanie np. linii ust, uwydatnienie, powiększenie ich konturu i wypełnienie dowolnym kolorem, można również skorygować brwi, nanieść kreskę na powiekę i podkreślić linie rzęs. Dzięki tej metodzie pigmenty pochodzenia naturalnego, nietoksyczne i niealergizujące zostają wprowadzone do przestrzeni miedzykomórkowej naskórka i utrzymują się tam nawet do 3 lat. Wraz z upływem czasu dochodzi do stopniowego wypłukania i rozjaśnienia barwnika. Czas utrzymywania się barwnika w skórze uwarunkowany jest wieloma indywidualnymi czynnikami. Makijaż permanentny może być stosowany w przypadku każdego typu skóry, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Makijaż permanentny to przede wszystkim dążenie do doskonałości, wielka wygoda, oszczędność czasu.Ma w sposób naturalny podkreślić naturalne piękno twarzy lub ewentualnie wprowadzić korekty.
Polecamy go szczególnie:
- przy bladych, jasnych i nieregularnych ustach,
- ustach, którym brak konturu, bardzo wąskich,
- przy bardzo jasnych brwiach lub całkowitym ich braku,
- przy braku rzęs lub ich słabym zarysie,
- dla osób, które chcą wyglądać wyraźniej,
- dla sportowców, osób noszących okulary oraz szkła kontaktowe,
- do korygowania nieregularnych lub asymetrycznych kształtów twarzy,
- dla upiększenia i podkreślenia naturalnej urody.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu: choroby krwi (hemofilia), cukrzyca, łuszczyca, nieprawidłowy proces gojenia się ran (bliznowiec), wirusowe zapalenie wątroby, wysokie ciśnienie, przyjmowanie sterydów, zabieg ostrzykiwania ust (minimum 6 miesięcy przed zabiegiem), infekcja wirusowa lub bakteryjna, podwyższona temperatura ciała.
W trosce o najwyższą jakość wykonywania makijażu permanentnego brwi możemy Państwu zaproponować cztery techniki:
- metoda cieniowana
- metoda włoskowa
- metoda ombre
- metoda łączona cień + włos
MAKIJAŻ PERMANENY BRWI - METODA CIENIOWANA (Powder effect) - W metodzie cienia pigmentacja brwi wykonana jest na całej powierzchni łuku brwiowego tworząc wyraźnie zarysowaną brew , polecana jest szczególnie tym paniom, które lubują się w mocnych makijażach lub utraciły brwi z różnych powodów, albo też chcą całkowicie zmienić kształt brwi. Efekt końcowy przypomina brwi zaraz po hennie. Prawidłowy kształt brwi jest niezwykle ważny dla wyglądu każdej kobiety. Makijaż permanentny brwi powinien być dokładnie dobrany w zależności od wieku i typu urody. Wpływa na samopoczucie i daję pewność siebie. Podczas zabiegu możemy zniwelować drobne niedoskonałości oraz pozwala zgubić asymetrie linii brwi. Makijaż permanentny może zatuszować również drobne blizny na brwiach. Sprawdza się również w przypadku ich braku.
MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI METODA WŁOSA - Brwi wykonywane metodą włoskową to najnowsza technika makijażu permanentnego dla osób pozbawionych brwi, bądź pragnących uzyskać naturalny efekt zagęszczenia włosków lub wypełnienia ubytków.
Podkreślenie linii brwi następuje poprzez wrysowanie włosków. Linergistka wykonuje rozrysunek wstępny, który pozwala klientce zobaczyć jaki będzie efekt końcowy makijażu. Następnie dobieramy odpowiedni barwnik do typu kolorystycznego klientki, aby nawet z bardzo małej odległści włoski przypominały te naturalne.
Około 14 - 21 dni po wykonaniu zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów. Pierwsza korekta jest wliczona w cenę zabiegu, pod warunkiem że zostanie wykonana najpóźniej 30 dni po zabiegu. Termin korekty jest rezerwowany bezpośrednio po zabiegu.
ZALECENIA POZABIEGOWE:
Przez 10 dni po zabiegu:
- nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji
- w żadnym wypadku nie należy myć mydłem ani traktować innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę skóry poddawanej pigmentacji
- nie należy chodzić do sauny ani korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie oraz opalanie na słońcu i w solarium
- nie stosować cieni ani odżywek do brwi
- brwi należy nawilżać przez pierwsze 3 dni, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą zalecanego przez linergistkę kremu wzmacniającego ochronę skóry
Po zagojeniu:
- nie dopuszczać do wysuszenia oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry
- unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego
MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI METODA OMBRE ( Powder Effect) Metoda ombre jest rewolucyjną techniką, która wprowadza innowacyjne rozwiązania dotyczącego uzyskania pięknego przejścia i połączenia barw. Wszystko to sprawia, iż brwi wykonane tą techniką wyglądają niczym make-up stworzony dzięki Aqua Brow, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu czasu, energii i zniwelowaniu jakichkolwiek asymetrii czy ubytków brwi, a także co najważniejsze – pozwala on na podążanie za najnowszymi trendami mody.
MAKIJAŻ PERMANENY BRWI METODA ŁĄCZONA CIEŃ + WŁOS- Metoda cienia i włosa, stanowi doskonałą kombinację odtworzenia w jak najbardziej naturalny sposób brwi. Pozwala na uzupełnienie brakujących włosków oraz wymodelowanie brwi kolorem. Efekt końcowy jest bardzo naturalny i estetyczny.
MAKIJAŻ PERMANENTNY UST
Niejedne usta natura wyposażyła w wąskie wargi, których kształt nie zadowala właścicielki.
My możemy uczynić je ustami pełniejszymi, bardziej wyrazistymi. Usta z niewyraźnym konturem można skorygować nadając im piękną płynną linię, wiodącą od kącików ust ku środkowej okolicy zwanej serduszkiem. Gdy barwa ust jest sina, zbyt jasna lub zlewająca się z karnacją, można przy pomocy pigmentów, nadać im naturalną barwę, pogłębioną o odcienie różów, czerwieni lub beżów. Wystarczy znaleźć najlepsze rozwiązanie dopasowując do kolorystyki danego typu urody.
Pierwszą czynnością jest dobór odpowiedniego pigmentu odpowiedniego do typu cery oraz preferencji klientki. Następnie starannym rysunkiem podkreśla się kontur warg, aby nadać im perfekcyjny kształt i wygląd.
Ostateczny kolor ust jest widoczny dopiero po ok. 4 tygodniach od zabiegu. Do tego czasu może się wciąż delikatnie zmieniać.Należy pamiętać, że ten sam kolor u każdej osoby da inny efekt, gdyż każda z Pań ma inną czerwień wargową. Jedne usta są jasne, inne ciemne, różowe, sine, czerwone… Dlatego nie da się przed zabiegiem dokładnie przewidzieć jaki będzie ostateczny efekt. Przy drugim zabiegu można oczywiście użyć innego koloru, jeśli wcześniej otrzymany nie będzie odpowiadał.
W ofercie salonu jest makijaż permanentny ust:
– kontur
– kontur z cieniowaniem
– kontur z wypełnieniem
– kontur z wypełnieniem i cieniowaniem 3D
– lip light górnej wargi
– rozświetlenie dookoła ust
Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi
– Ciążą i karmienie piersią
– Cukrzyca
– Problemy z krzepliwością krwi (hemofilia)
– Choroba nowotworowa – tylko w trakcie leczenia
– Epilepsja
– Stany ropne i alergiczne w okolicach ust
– Aktywna opryszczka
– Świeża opalenizna
– Kuracje sterydowe
– Świeżo przeprowadzone złuszczanie naskórka
– Infekcja górnych dróg oddechowych
– Gorączka
– Choroby serca
– Zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis)
– Skłonności do tworzenia się blizn i keloidów
– Choroba nerek
– Choroba skóry (bielactwo, łuszczyca)
– Przyjmowanie sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych.
Pielęgnacja skóry przed planowanym zabiegiem makijażu permanentnego
Przez 3 dni przed zabiegiem zaleca się przyjmowanie tabletek HEVIRAN (na receptę). Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia wykonanie makijażu trwałego. Zabieg powinno się wykonać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia.
Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich wykonanych wcześniej wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym.
Bardzo ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment.
Pielęgnacja skóry po wykonanym makijażu permanentnym
Bezpośrednio po zabiegu barwa ust jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy obowiązkowej korekcie (2-4 tygodnie od pierwszego zabiegu) efekt jest wzmacniany. Można wtedy zmienić wcześniej użyty kolor.
Przez 3-5 dni po zabiegu należy przyjmować tabletki HEVIRAN. Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować szczególnie delikatnie. Nie wolno moczyć, trzeć i dotykać pigmentowanego miejsca. W żadnym wypadku usta nie mogą być myte mydłem ani traktowane innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu.
Usta należy nawilżyć tylko 2 razy dziennie przez 4 dni po zabiegu, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą otrzymanym po zabiegu preparatem.
Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.
MAKIJAŻ PERMANENYNY KRESKI GÓRNEJ I DOLNEJ
Kreski górne
Można polecić naprawdę każdemu, nawet jeśli ktoś nigdy nie miał nawet podkreślonego oka –w górnej kresce będzie wyglądać wyraźniej. U każdej Pani i w każdym wieku będą wyglądać świetnie.
Ich kształt i grubość dobierana jest indywidualnie, głównie wg. upodobań Klientki, czasem maluje się próbnie dwie różne, aby klientka miała możliwość wyboru odpowiedniego kształtu.
Kreski na powiekach górnych robione są pomiędzy rzęsami i lekko wychodzą w górę przy zewnętrznym kąciku oka.Górną kreską możemy zagęścić linię rzęs, podkreślić piękny kształt oka lub też wykonać lekką korektę oczu z opadającymi do dołu kącikami lub opadającymi powiekami.
Górną kreskę zaznaczamy zawsze mocniej od dolnej, co daje naturalny efekt bardziej gęstych rzęs . Można ją także dodatkowo pogrubić w trakcie trzeciego zabiegu lub też od razu wykonać kreskę górną grubszą, dekoracyjną.
Kreski dolne
Zanim zrobimy kreskę dolną oka zawsze zapraszamy na konsultację, ponieważ
nie każde oko może wymagać takiej kreski, więc warto przed zabiegiem poradzić się specjalistki. Cieniutka, delikatnie rozszerzająca się na zewnątrz kreseczka dolna, pięknie może nam poszerzyć i powiększyć oko. Najładniej wygląda pomiędzy ciemniejszymi rzęsami. Panie, które nie mogą się pochwalić gęstymi rzęsami na dolnej powiece powinny taką kreseczkę lekko przykrywać ciemniejszym cieniem do powiek dla efektu powiększenia oka.
Dolna i górna kreska nie powinny nigdy łączyć się ze sobą, aby nie zmniejszyć i nie "zamknąć" oka.
Kreska na powiece górnej jak również na powiece dolnej optycznie powiększa oczy i wzmacnia ich oprawę. Ponadto dzięki Twoje rzęsy będą wydawać się grubsze, a oczy bardziej podkreślone.Tto idealne rozwiązanie dla Kobiet noszących szkła kontaktowe i okulary oraz dla wszystkich tych, które chcą zaoszczędzić swój cenny czas.
Znieczulenie
W czasie zabiegu hypoalargiczne barwniki zostaję wprowadzone za pomocą delikatnych igieł akunkturowych do zewnętrznych warstw skóry. Przy każdej ingerencji w skórę odczuwa się niewielki ból. Dlatego już na samym początku dokonuje znieczulenia miejscowego (maść Emla) gwarantującego bezbolesność. Podczas zabiegu pacjentka cały czas ma aplikowane znieczulenie co zapewnia komfort i pozwala się zrelaksować, a linergistce zapewnia perfekcyjność wykonania makijażu permanentnego. Bezbolesność gwarantuje również urządzenie , które używamy do wykonania zabiegu. Cechuje się ono nadzwyczajną precyzją, którą osiągnięto dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii.
Zaraz po zabiegu
Pomimo zachowania przez nas powyższych środków ostrożności, w nielicznych przypadkach, uzależnionych od tendencji każdej osoby może dojść do niewielkiego obrzęku i podrażnienia, ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się bez problemu pokazać w pracy. W 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie .Po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, mimo to nie należy się tym niepokoić ponieważ 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, Końcowy odcień koloru w większości przypadków (tendencje osobnicze) nie będzie identyczny z kolorem wzornika. W skrajnych przypadkach naskórek nie przyjmuje żadnego barwnika. Dobór koloru jest dopasowany w pełni do typu urody i osobowości.
Przeciwskazania:
· ciąża,
· infekcje, stany podgorączkowe
· choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)
· anemia, bielactwo, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia
· choroby zakaźne, choroby serca, padaczka
· przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych, retinoidów i antybiotyków
· miastemia, alergia na lidokainę, prylokainę
· stany zapalne skóry powiek lub spojówek ,choroby siatkówki , rogówki oka
· wysypki lub inne przewlekłe choroby skóry wokół oczu (bakteryjne, grzybicze, wirusowe)
Pielegnacja po zabiegu:
· miejsce po zabiegu należy smarować wazeliną lub maścią AlantanPlus , Bepanthen przez 7 dni 3xdziennie używając w tym celu tylko patyczka kosmetycznego
· Podczas procesu gojenia będą tworzyły się na skórze drobne strupki, które odpadną samoistnie po kilku- kilkunastu dniach
· Odczuwa się swędzenie miejsca zabiegowego, mimo to nie drapiemy, nie pocieramy.
· NIE zaleca się przez okres 1 miesiąca po zabiegu korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz przebywać na słońcu (może dojść do przebarwień)
· NIE zaleca się przez okres 2 tygodni w miejscu zabiegu stosować kosmetyków do makijażu i demakijażu
· w przypadku wystąpienia objawów typu nasilone wysypki, ropienie itp., które nie ulegają poprawie lub wręcz się nasilają w kolejnych dniach, należy skontaktować się z lekarzem.
W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, w wyniku tego procesu ,pigment pochodzący z wyższych partii naskórka (stąd to silniejsze zabarwienie), zostaje usunięty ,co powoduje, że makijaż staje się coraz jaśniejszy. Bardzo ważne jest, aby miejsca poddane mikropigmentacji stale natłuszczać odpowiednimi preparatami.
W 3-4 tygodniu po zabiegu, początkowe zabarwienie blednie o 40-50%. Dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne. Szybki proces regeneracji sprawia, że w skórze pozostaje więcej barwnika.
W ciągu pierwszych dni po zabiegu absolutnie nie stosować żadnego mydła i olejku. Skórę myjemy jedynie delikatnym mleczkiem i tonikiem lub płynem micelarnym, smarujemy często kremem, absolutnie nie wałkujemy i nie zrywamy odstających skórek.
Po minimum 28 dniach po zabiegu (czas potrzebny na pełną regenerację naskórka) wykonuje się korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.